Matisse Matt Anthracite Diamond 17" är en snygg fälg som tillverkas av GMP. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Matisse Matt Anthracite Diamond har en fälgbredd på 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Matisse Matt Anthracite Diamond är 5/108.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 40 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 63.4 mm stort. BytHjul säljer GMP Matisse Matt Anthracite Diamond 17" i sin webbshop för 2770 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 770 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Matisse Matt Anthracite Diamond |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Matisse Matt Anthracite Diamond 17" från GMP med 7" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 4/108.
Matisse Matt Anthracite Diamond från GMP. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Fälg från GMP på 18" med modellnamnet Matisse Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7.5" och ET-måttet är 45 mm.
GMP Matisse Matt Anthracite Diamond, 15"-fälg, 6" bredd, 4/108 bultcirkel och ET på 38 mm.