GMP Stellar Black Machined Face är en av våra 22"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från GMP. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Stellar Black Machined Face har en fälgbredd på 9". GMP Stellar Black Machined Face har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 108 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/108.
Fälgens ET-mått är 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 63 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning GMP Stellar Black Machined Face kan bli din för endast 5696 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 696 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Stellar Black Machined Face |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63 mm |
Fälg från GMP på 22" med modellnamnet Stellar Black Machined Lip. Bultcirkeln är 5/108, bredden 9" och ET-måttet är 45 mm.
Stellar Black Machined Face 21" från GMP med 9" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
GMP Stellar Satin Black Machined Lip, 21"-fälg, 9" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 45 mm.
GMP Stellar Glossy Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 25.