Med ett pris på 3875 kronor är GMP Drake Shiny Black ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. Denna fälg är 8.5" bred. Fälgens cirkeldiameter är 110 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/110 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 31 mm. GMP Drake Shiny Black har ett centrumhål (navhål) på 65.1 mm. En uppsättning GMP Drake Shiny Black kan bli din för endast 3875 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 875 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Drake Shiny Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 31 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
GMP Drake Black Machined Face, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/110 bultcirkel och ET på 31 mm.
GMP Drake Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 110 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 33.
Drake Shiny Black från GMP. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.
Drake Shiny Black från GMP. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 32 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.