Denna 16"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2100 kronorsklassen. Fälgen heter Matisse Glossy Black och den tillverkas av GMP. Denna fälg är 6.5" bred. GMP Matisse Glossy Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 110 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/110.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 35 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 65.1 mm stort. Matisse Glossy Black 16" är en snygg fälg för 2040 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 040 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Matisse Glossy Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. GMP Matisse Glossy Black är 17" och har en bultcirkel på 5/110.
Matisse Black Diamond från GMP. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.
GMP Matisse Matt Anthracite Diamond, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/110 bultcirkel och ET på 35 mm.
Fälg från GMP på 17" med modellnamnet Matisse Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 5/110, bredden 7" och ET-måttet är 35 mm.