Om du letar efter bra 19"-fälgar kan GMP Cartesio Black Diamond vara värt att ta en titt på. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. GMP Cartesio Black Diamond har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 110 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/110.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 30 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 65.1 mm. BytHjul säljer GMP Cartesio Black Diamond 19" i sin webbshop för 3193 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 193 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Cartesio Black Diamond |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Cartesio Black Diamond 20" från GMP med 8" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/110.
20"-fälg av modellen Cartesio Glossy Black från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/110 och ett ET-mått på 30 mm.
Denna 17"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/110 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Cartesio Black Machined Face.
Cartesio Shiny Black från GMP. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.