Med ett pris på 5286 kronor är GMP Sparta Glossy Black ett bra alternativ bland 21"-fälgarna. Fälgens bredd är 10.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna variant av Sparta Glossy Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 43 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning GMP Sparta Glossy Black kan bli din för endast 5286 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 286 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Sparta Glossy Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Sparta Glossy Black 21" från GMP med 10.5" bredd och ET på 43 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
GMP Sparta Glossy Black, 22"-fälg, 10.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 43 mm.
GMP Sparta Matt Anthracite Diamond, 21"-fälg, 10.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 43 mm.
Sparta Glossy Black från GMP är en fälg på 20" med en bredd på 10.5" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.