Detta är en GMP-fälg av modellen Stellar Glossy Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 19". En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Stellar Glossy Black är 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Stellar Glossy Black är 35 mm. Navhålet på GMP Stellar Glossy Black är 66.6 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3019 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 019 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Stellar Glossy Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
18"-fälg från GMP av modellen Stellar Glossy Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 35 mm.
17"-fälg av modellen Stellar Glossy Black från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.
GMP Stellar Black Diamond Lip är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 35.
19"-fälg från GMP av modellen Stellar Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 35 mm.