Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3500 kronorsklassen. Fälgen heter Swan Silver och den tillverkas av GMP. Bredden på denna fälg är 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Swan Silver är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 45 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3485 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 485 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Swan Silver |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
20"-fälg från GMP av modellen Swan Silver. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 20" och ET-måttet 45 mm.
Swan Silver 20" från GMP med 8.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Swan Glossy Anthracite från GMP är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.
20"-fälg av modellen Swan Black Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.