Om du letar efter bra 22"-fälgar kan GMP Stellar Glossy Black vara värt att ta en titt på. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Stellar Glossy Black har en fälgbredd på 9". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 37 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av Stellar Glossy Black har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för GMP Stellar Glossy Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 5260 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 260 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Stellar Glossy Black |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 37 mm. GMP Stellar Silver är 22" och har en bultcirkel på 5/112.
GMP Stellar Glossy Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 25.
Fälg från GMP på 22" med modellnamnet Stellar Black Machined Lip. Bultcirkeln är 5/108, bredden 9" och ET-måttet är 45 mm.
22"-fälg av modellen Stellar Black Machined Face från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.