En snygg fälg på 18" från GMP. Denna modell har GMP valt att kalla för Mentor Matt Gun Metal Machined Face. Bredden på denna fälg är 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Denna variant av Mentor Matt Gun Metal Machined Face kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. Centrumhålet är 66.5 mm stort. GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face kan du köpa från BytHjul för endast 3198 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 198 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Mentor Matt Gun Metal Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face, 18"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 45 mm.
18"-fälg från GMP av modellen Mentor Matt Gun Metal Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 35 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
Mentor Matt Gun Metal Machined Face 19" från GMP med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.