Mentor Shiny Black 19" är en snygg fälg som tillverkas av GMP. GMP Mentor Shiny Black har en fälgbredd som är 8". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 35 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 57.1 mm. Du hittar mer information om GMP Mentor Shiny Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 069 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Mentor Shiny Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
GMP Mentor Shiny Black, 19"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 45 mm.
19"-fälg av modellen Mentor Matt Gun Metal Machined Face från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.
Mentor Shiny Black 19" från GMP med 8" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
GMP Mentor Shiny Black, 17"-fälg, 7" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 35 mm.