GMP har många snygga fälgar i sitt utbud och Matisse-S Matt Anthracite Diamond 18" är inget undantag. Fälgbredden för denna variant av GMP Matisse-S Matt Anthracite Diamond är 8.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 56 mm. Centrumhålet på denna fälg är 57.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2928 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 928 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Matisse-S Matt Anthracite Diamond |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 56 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
18"-fälg av modellen Matisse-S Black Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 56 mm.
18"-fälg av modellen Matisse Matt Anthracite Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/110 och ett ET-mått på 40 mm.
18"-fälg av modellen Matisse Matt Anthracite Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 35 mm.
GMP Matisse Matt Anthracite Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 40.