Detta är en GMP-fälg av modellen Matisse-S Black Diamond. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Matisse-S Black Diamond har en fälgbredd på 8.5". GMP Matisse-S Black Diamond har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 56 mm. Denna fälg har ett navhål som är 57.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2871 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 871 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Matisse-S Black Diamond |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 56 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Matisse-S Matt Anthracite Diamond 18" från GMP med 8.5" bredd och ET på 56 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
18"-fälg av modellen Pervan Black Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/160 och ett ET-mått på 56 mm.
Pervan Black Diamond från GMP är en fälg på 19" med en bredd på 7.5" och ET 56 mm. Bultcirkeln är 5/160.
Matisse Black Diamond 18" från GMP med 7.5" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.