Denna 22"-fälg är ett utmärkt alternativ i 6000 kronorsklassen. Fälgen heter Sparta Glossy Black och den tillverkas av GMP. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 10.5" passar. GMP Sparta Glossy Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 43 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. BytHjul säljer idag GMP Sparta Glossy Black för 5926 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 926 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Sparta Glossy Black |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
GMP Sparta Black Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 43.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. GMP Sparta Matt Anthracite Diamond är 22" och har en bultcirkel på 5/114.3.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. GMP Sparta Glossy Black är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
Sparta Glossy Black från GMP är en fälg på 20" med en bredd på 10.5" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.