Denna 21"-fälg från GMP har modellnamnet Stellar Black Machined Face. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Stellar Black Machined Face är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 32 mm. Detta är en fälg med 66 mm stort navhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för GMP Stellar Black Machined Face. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4712 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 712 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Stellar Black Machined Face |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 66 mm |
Fälg från GMP på 21" med modellnamnet Stellar Gun Metal Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 32 mm.
Fälg från GMP på 21" med modellnamnet Stellar Glossy Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 32 mm.
GMP Stellar Ice Ring Black, 21"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 32 mm.
GMP Stellar Silver, 21"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 32 mm.