GMP har många snygga fälgar i sitt utbud och Stellar Black Diamond 18" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Stellar Black Diamond har en fälgbredd på 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Stellar Black Diamond är 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Stellar Black Diamond är 38 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.6 mm stort. GMP Stellar Black Diamond är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa GMP Stellar Black Diamond från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 773 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Stellar Black Diamond |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
GMP Stellar Black Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 11.5" bredd och ET 38.
20"-fälg från GMP av modellen Stellar Black Diamond. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 45 mm.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. GMP Stellar Black Diamond Lip är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 21"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Stellar Black Diamond Lip.