Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 5200 kronorsklassen. Fälgen heter Totale Black Diamond och den tillverkas av GMP. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Totale Black Diamond har en fälgbredd på 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Totale Black Diamond är 5/112.
Inpressningsdjupet för GMP Totale Black Diamond är 35 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 5153 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 153 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Totale Black Diamond |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
21"-fälg av modellen Totale Black Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 25 mm.
Totale Black Diamond från GMP. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 36 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Totale Black Diamond 21" från GMP med 10.5" bredd och ET på 19 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Totale Black Diamond från GMP är en fälg på 21" med en bredd på 8.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.