Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3100 kronorsklassen. Fälgen heter Lunica Shiny Black och den tillverkas av GMP. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Lunica Shiny Black har en fälgbredd på 7.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Glöm inte kolla att ET 45 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. GMP Lunica Shiny Black har ett centrumhål (navhål) på 66.6 mm. Lunica Shiny Black 18" är en snygg fälg för 3079 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 079 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Lunica Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. GMP Lunica Shiny Black är 18" och har en bultcirkel på 5/108.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. GMP Lunica Shiny Black är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 19"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Lunica Shiny Black.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. GMP Lunica Satin Black Bronze Diamond är 18" och har en bultcirkel på 5/112.