GMP Lunica Shiny Black är en fälg på 18" från GMP. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgens ET-mått är 45 mm. Denna variant av Lunica Shiny Black har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. En uppsättning GMP Lunica Shiny Black kan bli din för endast 2845 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 845 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Lunica Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Lunica Shiny Black från GMP är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 30 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. GMP Lunica Black Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från GMP på 18" med modellnamnet Lunica Satin Black Bronze Diamond. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
GMP Lunica Shiny Black, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 45 mm.