GMP Cartesio Black Machined Face är en fälg på 16" från GMP. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 6.5" passar. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Cartesio Black Machined Face är 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Centrumhålet är 66 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2027 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 027 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Cartesio Black Machined Face |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66 mm |
GMP Cartesio Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 45.
Cartesio Black Machined Face från GMP är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/100.
Cartesio Black Machined Face 16" från GMP med 6.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
GMP Cartesio Black Machined Face, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 40 mm.