Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3000 kronorsklassen. Fälgen heter Qstar Black Diamond och den tillverkas av GMP. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Qstar Black Diamond har en fälgbredd på 8". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Centrumhålet är 66.6 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för GMP Qstar Black Diamond. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2980 kronor per fälg.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
2 980 kr | Besök BytHjul |
Märke | GMP |
---|---|
Modell | Qstar Black Diamond |
Diameter | 19" |
Fälgbredd | 8" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 112 |
Bultcirkel | 5/112 |
Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
Navhål | 66.6 mm |
Denna 19"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Qstar Black Diamond.
GMP Qstar Anthracite Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
GMP Qstar Black Diamond, 19"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 45 mm.
Denna 19"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 30 mm. Modellen heter Qstar Black Diamond.