GMP Berghem Glossy Black är en av våra 21"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från GMP. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". GMP Berghem Glossy Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Inpressningsdjupet för GMP Berghem Glossy Black är 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. Berghem Glossy Black 21" är en snygg fälg för 5070 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 070 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Berghem Glossy Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Fälg från GMP på 21" med modellnamnet Berghem Glossy Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 11.5" och ET-måttet är 43 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. GMP Berghem Matt Antracite är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från GMP på 21" med modellnamnet Berghem Black Diamond Lip. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9.5" och ET-måttet är 33 mm.
Berghem Matt Antracite 21" från GMP med 11.5" bredd och ET på 43 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.