GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från GMP. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face är 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 35 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.5 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3401 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 401 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Mentor Matt Gun Metal Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
19"-fälg av modellen Mentor Matt Gun Metal Machined Face från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/108.
Mentor Matt Gun Metal Machined Face från GMP. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.