Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4500 kronorsklassen. Fälgen heter Gunner Silver och den tillverkas av GMP. Bredden på denna fälg är 10.5". GMP Gunner Silver fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Denna variant av Gunner Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 25 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. Du hittar mer information om GMP Gunner Silver genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 447 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Gunner Silver |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. GMP Gunner Silver är 22" och har en bultcirkel på 5/112.
22"-fälg av modellen Gunner Silver från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 26 mm.
Fälg från GMP på 19" med modellnamnet Gunner Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 25 mm.
22"-fälg av modellen Gunner Silver från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 25 mm.