Med ett pris på 2845 kronor är GMP Lunica Shiny Black ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Denna fälg är 8" bred. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 30 mm. Denna variant av Lunica Shiny Black har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. BytHjul säljer GMP Lunica Shiny Black 18" i sin webbshop för 2845 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 845 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Lunica Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
GMP Lunica Satin Black Bronze Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 30.
Lunica Black Machined Face 18" från GMP med 8" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Lunica Matt Gun Metal Machined Face 18" från GMP med 8" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
GMP Lunica Shiny Black, 19"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 30 mm.