Stellar Gun Metal Machined Face 19" är en snygg fälg som tillverkas av GMP. Denna fälg är 8" bred. Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Fälgens ET-mått är 45 mm. GMP Stellar Gun Metal Machined Face har ett centrumhål (navhål) på 66 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3168 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 168 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Stellar Gun Metal Machined Face |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66 mm |
19"-fälg av modellen Stellar Gun Metal Machined Face från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.
Fälg från GMP på 21" med modellnamnet Stellar Gun Metal Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 32 mm.
Stellar Gun Metal Machined Face 17" från GMP med 7.5" bredd och ET på 33 mm. Fälgens bultcirkel är 5/110.
Denna 21"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Stellar Gun Metal Machined Face.