En snygg fälg på 20" från GMP. Denna modell har GMP valt att kalla för Angel Glossy Black. Denna fälg är 8.5" bred. Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3623 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 623 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Angel Glossy Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
GMP Angel Glossy Black, 22"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 40 mm.
Angel Black Diamond från GMP. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
GMP Rebel Glossy Black, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 45 mm.
20"-fälg av modellen Fasten Glossy Black från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.