Om du letar efter bra 20"-fälgar kan GMP Totale Matt Gun Metal Machined Face vara värt att ta en titt på. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av GMP Totale Matt Gun Metal Machined Face har en bredd på 8.5". GMP Totale Matt Gun Metal Machined Face fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 120 mm (bultcirkel 5/120).
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 55 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 65 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4360 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 360 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Totale Matt Gun Metal Machined Face |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 65 mm |
Lunica Matt Gun Metal Machined Face 20" från GMP med 8.5" bredd och ET på 55 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Fälg från GMP på 20" med modellnamnet Totale Black Machined Face Copper. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8.5" och ET-måttet är 55 mm.
Fälg från GMP på 20" med modellnamnet Totale Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8.5" och ET-måttet är 55 mm.
Totale Matt Gun Metal Machined Face 20" från GMP med 9.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.