Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 5000 kronorsklassen. Fälgen heter Ultrivity X Black Diamond och den tillverkas av GMP. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 10" passar. Bultcirkeln på denna fälg är 5/130.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 35 mm. Navhålet på GMP Ultrivity X Black Diamond är 66.5 mm stort. Ultrivity X Black Diamond 21" är en snygg fälg för 4913 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 913 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Ultrivity X Black Diamond |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
GMP Ultrivity Black Diamond, 21"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 30 mm.
21"-fälg från GMP av modellen Ultrivity Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 30 mm.
GMP Ultrivity X Black Diamond, 21"-fälg, 8.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 35 mm.
Ultrivity X Black Diamond 21" från GMP med 9.5" bredd och ET på 52 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.