GMP har många snygga fälgar i sitt utbud och Titan Black Diamond 20" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Titan Black Diamond har en fälgbredd på 11". Fälgens cirkeldiameter är 130 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/130 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 52 mm. Centrumhålet är 71.6 mm stort. En uppsättning GMP Titan Black Diamond kan bli din för endast 5073 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 073 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Titan Black Diamond |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
Titan Anthracite Diamond från GMP. Med en bredd på 11" och ett inpressningsdjup på 52 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
Denna 20"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 44 mm. Modellen heter Titan Black Diamond.
En 11" bred fälg med ett inpressningsdjup på 44 mm. GMP Titan Anthracite Diamond är 20" och har en bultcirkel på 5/130.
Titan Anthracite Diamond från GMP är en fälg på 20" med en bredd på 11" och ET 70 mm. Bultcirkeln är 5/130.