Med ett pris på 2968 kronor är GMP Booster Glossy Anthracite ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Booster Glossy Anthracite har en fälgbredd på 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 120 mm. Du fäster fälgen med 6 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 6/120.
Glöm inte kolla att ET 45 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 74.6 mm. BytHjul säljer GMP Booster Glossy Anthracite 19" i sin webbshop för 2968 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 968 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Booster Glossy Anthracite |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 6/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 74.6 mm |
Denna 18"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 6/120 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Booster Glossy Anthracite.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. GMP Booster Glossy Black är 19" och har en bultcirkel på 6/120.
Booster Glossy Black från GMP. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 6/120.
Booster Glossy Black från GMP är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 6/120.