Image Comet Gloss Black Polished är en av våra 15"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Image. Fälgbredden för denna variant av Image Comet Gloss Black Polished är 6". Image Comet Gloss Black Polished fästs med 4 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 100 mm (bultcirkel 4/100).
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Image Comet Gloss Black Polished har ett centrumhål (navhål) på 54.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Image Comet Gloss Black Polished. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1389 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 389 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Comet Gloss Black Polished |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 54.1 mm |
En 6" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Image Comet Gloss Black Polished är 15" och har en bultcirkel på 4/100.
Denna 17"-fälg från Image har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Comet Grey.
Image Comet Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 5" bredd och ET 35.
En 5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Image Comet Grey är 15" och har en bultcirkel på 4/100.