Denna 15"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1300 kronorsklassen. Fälgen heter Comet Grey och den tillverkas av Image. Fälgbredden för denna variant av Image Comet Grey är 6". Fälgens cirkeldiameter är 100 mm och fästs med 4 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 4/100 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 39 mm. Denna fälg har ett navhål som är 56.5 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Image Comet Grey 15".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 233 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Comet Grey |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 39 mm |
| Navhål | 56.5 mm |
Image Comet Grey, 15"-fälg, 6" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 40 mm.
Denna 15"-fälg från Image har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Comet Gloss Black Polished.
En 6" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Image Comet Gloss Black Polished är 15" och har en bultcirkel på 4/100.
15"-fälg från Image av modellen Comet Silver. Bultcirkeln är 4/100, bredden 15" och ET-måttet 40 mm.