Image har många snygga fälgar i sitt utbud och Comet Grey 15" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 6". Med en cirkeldiameter på 100 mm och hål för 4 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 4/100.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Comet Grey är 40 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 60.1 mm. Image Comet Grey kan du köpa från BytHjul för endast 1233 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 233 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Comet Grey |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
En 6" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Image Comet Gloss Black Polished är 15" och har en bultcirkel på 4/100.
15"-fälg från Image av modellen Comet Silver. Bultcirkeln är 4/100, bredden 15" och ET-måttet 40 mm.
Comet Grey från Image. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 39 mm passar denna 15"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
16"-fälg av modellen Comet Grey från Image. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 40 mm.