Star FF Silver 17" är en snygg fälg som tillverkas av Image. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Denna variant av Star FF Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 44 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.4 mm stort. Image Star FF Silver kan du köpa från BytHjul för endast 1561 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 561 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Star FF Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 66.4 mm |
Image Star FF Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 44.
Star FF Gunmetal 17" från Image med 7" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Star FF Gunmetal från Image. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 44 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 44 mm. Image Star FF Gloss Black Polished är 17" och har en bultcirkel på 5/112.