Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1400 kronorsklassen. Fälgen heter Star FF Light Gun Metal och den tillverkas av Image. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Image Star FF Light Gun Metal har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Fälgens ET-mått är 52 mm. Denna variant av Star FF Light Gun Metal har ett navhål/centrumhål som är 66.5 mm stort. En uppsättning Image Star FF Light Gun Metal kan bli din för endast 1311 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 311 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Star FF Light Gun Metal |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Denna 18"-fälg från Image har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Star FF Light Gun Metal.
Star FF Silver från Image. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 52 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Fälg från Image på 18" med modellnamnet Star FF Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 40 mm.
Star FF Silver från Image är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.