Image har många snygga fälgar i sitt utbud och Nordic Silver 17" är inget undantag. Bredden på denna fälg är 7". Fälgen har en bultcirkel som är 5/114.3, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 114.3 mm.
Denna variant av Nordic Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. Detta är en fälg med 73 mm stort navhål. BytHjul säljer idag Image Nordic Silver för 1580 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 580 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Nordic Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73 mm |
Image Nordic Black, 17"-fälg, 7" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.
17"-fälg av modellen Nordic Silver från Image. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 35 mm.
Nordic Silver 19" från Image med 7.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Image Nordic Dark Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 45.