Denna 17"-fälg från Image har modellnamnet Vector Grey. Bredden på denna fälg är 7". Image Vector Grey har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 120 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/120.
Inpressningsdjupet för Image Vector Grey är 55 mm. Centrumhålet på denna fälg är 65.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1838 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 838 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Vector Grey |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
16"-fälg av modellen Vector Grey från Image. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 51 mm.
16"-fälg av modellen Vector Silver från Image. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 51 mm.
Image Vector Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 50.
Vector Grey från Image är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.