Image har många snygga fälgar i sitt utbud och Gravel Gloss Gunmetal 17" är inget undantag. Denna fälg är 7.5" bred. Image Gravel Gloss Gunmetal har 6 bultar och en cirkeldiameter som är 130 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 6/130.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Gravel Gloss Gunmetal är 48 mm. Centrumhålet är 84.1 mm stort. Image Gravel Gloss Gunmetal kan du köpa från BytHjul för endast 2170 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 170 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Gravel Gloss Gunmetal |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 6/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 84.1 mm |
Gravel Gloss Gunmetal 20" från Image med 9" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 6/130.
18"-fälg från Image av modellen Gravel Gloss Gunmetal. Bultcirkeln är 6/130, bredden 18" och ET-måttet 50 mm.
17"-fälg av modellen Gravel Gloss Gunmetal från Image. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/130 och ett ET-mått på 38 mm.
Gravel Gloss Gunmetal från Image är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/127.