Infiny har många snygga fälgar i sitt utbud och Stadt Individual Shiny Black Machine Face 20" är inget undantag. Fälgbredden för denna variant av Infiny Stadt Individual Shiny Black Machine Face är 8.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 32 mm. Denna variant av Stadt Individual Shiny Black Machine Face har ett navhål/centrumhål som är 66 mm stort. En uppsättning Infiny Stadt Individual Shiny Black Machine Face kan bli din för endast 2633 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 633 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Infiny |
|---|---|
| Modell | Stadt Individual Shiny Black Machine Face |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 66 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. Infiny Stadt Individual Shiny Black Machine Face är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
19"-fälg av modellen Stadt Individual Shiny Black Machined Face från Infiny. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 32 mm.
Denna 20"-fälg från Infiny har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Kamenz Shiny Black Machine Face .
Infiny Star Shiny Black Machine Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 43.