Infiny Stuttgart Shiny Black Machined Face är en fälg på 18" från Infiny. Fälgens bredd är 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 35 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1836 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 836 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Infiny |
|---|---|
| Modell | Stuttgart Shiny Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66 mm |
Stuttgart Shiny Black Machined Face 18" från Infiny med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Infiny Stuttgart Shiny Black Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
19"-fälg av modellen Stuttgart Shiny Black Machined Face från Infiny. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.
19"-fälg av modellen Stuttgart Shiny Black Machined Face från Infiny. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 32 mm.