Om du letar efter bra 18"-fälgar kan IT Wheels Tiara Black Polished vara värt att ta en titt på. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 100 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/100.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 35 mm. Centrumhålet på denna fälg är 57.1 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för IT Wheels Tiara Black Polished. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1821 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 821 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | Tiara Black Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
TIARA Gloss Black från IT Wheels. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
Denna 18"-fälg från IT Wheels har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter Tiara 4 Black Polished.
Fälg från IT Wheels på 17" med modellnamnet Tiara 4 Black Polished. Bultcirkeln är 4/100, bredden 7" och ET-måttet är 38 mm.
IT Wheels Tiara 4 Black Polished, 17"-fälg, 7" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 44 mm.