Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1800 kronorsklassen. Fälgen heter Gina Dull Anthracite och den tillverkas av IT Wheels. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 108 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/108.
Fälgens ET-mått är 52 mm. Denna fälg har ett navhål som är 63.4 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för IT Wheels Gina Dull Anthracite. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1780 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 780 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | Gina Dull Anthracite |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Denna 19"-fälg från IT Wheels har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter Gina Dull Anthracite.
Gina Dull Anthracite 17" från IT Wheels med 7.5" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. IT Wheels Gina Dull Anthracite är 18" och har en bultcirkel på 5/108.
IT Wheels Gina Dull Anthracite, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 42 mm.