Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1500 kronorsklassen. Fälgen heter Michelle Silver och den tillverkas av IT Wheels. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/108, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 74.1 mm stort. IT Wheels Michelle Silver är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa IT Wheels Michelle Silver från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 436 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | Michelle Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 74.1 mm |
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. IT Wheels Michelle Gloss Black är 17" och har en bultcirkel på 5/114.
Michelle Gloss Black från IT Wheels. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.
Fälg från IT Wheels på 17" med modellnamnet Michelle Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 45 mm.
IT Wheels Michelle Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 4 bultar. 5.5" bredd och ET 40.