Med ett pris på 1307 kronor är IT Wheels Alice Gloss Black ett bra alternativ bland 16"-fälgarna. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 6.5". IT Wheels Alice Gloss Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Inpressningsdjupet för IT Wheels Alice Gloss Black är 50 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.5 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1307 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 307 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | Alice Gloss Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
18"-fälg från IT Wheels av modellen ALICE Silver. Bultcirkeln är 5/100, bredden 18" och ET-måttet 40 mm.
Hercules 5 Silver från Mega wheels är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Denna 16"-fälg från IT Wheels har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Ella Gloss Black.
Ella Gloss Black 16" från IT Wheels med 6.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.