Med ett pris på 2817 kronor är Japan racing JR37 Platinium Bronze ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Bultcirkeln på denna fälg är 4/100.
Glöm inte kolla att ET 40 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Japan racing JR37 Platinium Bronze har ett centrumhål (navhål) på 67.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2817 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 817 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR37 Platinium Bronze |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
Japan racing JR37 Platinium Bronze, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Japan racing JR37 Platinium Bronze är 19" och har en bultcirkel på 5/120.
JR37 Platinium Bronze från Japan racing. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
JR37 Platinium Bronze 19" från Japan racing med 9.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.