En snygg fälg på 18" från Japan racing. Denna modell har Japan racing valt att kalla för JR12 Shiny Black. Fälgens bredd är 10". Fälgens cirkeldiameter är 114.3 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/114.3 för att fälgen ska passa på din bil.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 0 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 74.1 mm. BytHjul säljer idag Japan racing JR12 Shiny Black för 3654 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 654 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR12 Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 0 mm |
| Navhål | 74.1 mm |
18"-fälg av modellen JR12 White från Japan racing. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 0 mm.
JR12 Shiny Black från Japan racing. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 25 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Fälg från Japan racing på 18" med modellnamnet JR12 Gun Metal Machined LIP. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 9" och ET-måttet är 25 mm.
JR12 Bronze från Japan racing är en fälg på 18" med en bredd på 9" och ET 25 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.