Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3400 kronorsklassen. Fälgen heter JR32 White och den tillverkas av Japan racing. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 10.5" passar. Japan racing JR32 White fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 120 mm (bultcirkel 5/120).
Fälgens ET-mått är 22 mm. Navhålet på Japan racing JR32 White är 72.6 mm stort. Du hittar mer information om Japan racing JR32 White genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 347 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR32 White |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 22 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 18 mm. Japan racing JR32 White är 18" och har en bultcirkel på 5/120.
Japan racing JR32 Matt Black, 18"-fälg, 10.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 22 mm.
18"-fälg från Japan racing av modellen JR32 White. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 18" och ET-måttet 18 mm.
Japan racing JR32 White är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 38.