Med ett pris på 3229 kronor är MAK XLR Shiny White ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". Bultcirkeln för denna fälg är 4/100.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 40 mm. Denna fälg har ett navhål som är 72 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3229 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 229 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | XLR Shiny White |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 72 mm |
XLR Shiny White från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/100.
Xlr Shiny White 17" från MAK med 7" bredd och ET på 27 mm. Fälgens bultcirkel är 4/100.
XLR Shiny White från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/108.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MAK XLR Shiny White är 18" och har en bultcirkel på 4/108.