Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3300 kronorsklassen. Fälgen heter XLR Gold och den tillverkas av MAK. Denna fälg är 7.5" bred. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 100 mm och 4 hål för bultar.
Glöm inte kolla att ET 40 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälg har ett navhål som är 72 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Du hittar mer information om MAK XLR Gold genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 229 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | XLR Gold |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 72 mm |
Fälg från MAK på 16" med modellnamnet XLR Gold. Bultcirkeln är 4/100, bredden 7" och ET-måttet är 40 mm.
XLR Gold från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
MAK XLR Gold, 18"-fälg, 7.5" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 36 mm.
MAK XLR Gold, 18"-fälg, 7.5" bredd, 4/98 bultcirkel och ET på 33 mm.